Odporúčame:

Aquasol Resort, Mosonmagyaróvár

 

Aquasol Resort je vzdialený 30 minút jazdy od Bratislavy, 1,5 hodiny od Budapešti a čaká na svojich hostí v útulnej časti Mosonmagyaróvári.    

Aquasol Resort sa nachádza v jednej z najkrajších častí mesta Mosonmagyaróvár, v štvrti Lucsony, ktorá bola súčasťou zámku Magyaróvár. Zámocké domy z 19. storočia nesú známky barokového štýlu i raného romantizmu.


viac informácií

AQUA Hotel Termál, Mosonmagyaróvár

 

Hotel sa nachádza v Mosonmagyaróváre, v severozápadnej časti krajiny, pri hlavnej bráne do malebnej krajiny Žitného ostrova. Vďaka zemepisnej polohe tohto mesta sa nachádza blízko rakúskej aj slovenskej metropole a 160 km od Budapešti.

Hotel je súčasťou termálnych kúpeľov "Bio" Flexum, nachádza sa v kúpeľnom areáli, v srdci mesta. Hotel ako jediný v meste ponúka svojim hosťom zdarma, ako súčasť ubytovania, aj vstupenku umožňujúcu voľný vstup na kúpalisko.


viac informácií

Hotel Kamilla****, Balmazújváros

 

Hotel Kamilla bol otvorený v júni 2017 a ponúka ubytovanie v centre mesta Balmazújváros, vedľa termálnych kúpeľov a kúpaliska Kamilla.

Náš hotel sa nachádza 200 km od hlavného mesta, 200 km od Budapešti, 25 km od Debrecínu, druhého najväčšieho mesta v krajine a medzinárodného letiska v Debrecíne. Diaľnica M3 sa nachádza 10 km od mesta Balmazújváros, takže na letisko Liszt Ferenc sa dostanete za 2 hodiny.


viac informácií

Tisza Balneum Hotel****, Tiszafüred

 

Tisza Balneum Hotel**** sa nachádza v jedinečnom prostredí priamo na pobreží jazera Tisa. Hotel poskytuje ubytovanie v hlavnej dvojposchodovej budove, kde je k dispozícii 51 izieb( z toho 44 dvojlôžkových izieb, 7 apartmánov)  a 8 samostatných domčekov so 16 apartmánmi.

K ďalšiemu zázemiu hotela  patria parkovisko, tenisové kurty, prístav lodí, vybudované rybárske miesta a lehátka k slneniu.


viac informácií

Dráva Hotel Thermal Resort****, Harkány

 

Štvorhviezdičkový Dráva hotel Thermal Resort a Termál kemping Apartmány sa nachádzajú v meste Harkány, priamo v susedstve liečebných kúpeľov, v tichom, kľudnom prostredí na 7 ha trávnatej a stromami vysadenej ploche.

Harkány je jedno z najznámejších kúpeľných miest v strednej Európe. Liečivé účinky vody a a liešivého bahna pomáhajú pri liečbe reumatických ochorení. Pitie termálnej vody pomáha pri liečbe ochorenia dýchacích ciest.


viac informácií
Danubius Health Spa Resort Aqua****

Prvý liečebný a wellness hotel s „All Inclusive“ službami v Hévíze. Rozmaznávajúce procedúry svetoznámou liečivou vodou a bahnom mimoriadne bohatým na minerály z Jazera Hévíz. Nezabudnuteľné gastronomické zážitky, popri tradičných chutí široký výber na tuky chudobné a nízko-kalorických jedál.

Šťastné deti, odpočívajúci rodičia! Detská izba plná hračiek, bazén pre najmenších, priestranný zelený park a široká ponuka programov pre malých i veľkých.

Lokalita: Hévíz
Balaton, HU

Parkovisko, garáž, izbový servis, práčovňa, predajňa suvenírov, organizácia programov na voľný čas, trezor, zmenáreň, WiFi v hotelovej hale, transfery, prenájom auta a požičovňa bicyklov.

Vybavenosť izieb

213 klimatizovaných izieb (204 dvojlôžkových, 3 jednolôžkové pre vozičkárov, 6 apartmánov), francúzsky balkón, kúpeľňa, TV, telefón, rádio, minibar, sušič vlasov, župan.

 

Fajčiarske, nefajčiarske izby, prechodné (rodinné) izby, antialergénové izby a izby pre telesne postihnutých. Domáci miláčikovia za poplatok.

 

Ubytovanie a čerpanie All Inclusive služieb: check-in od 14:00 hod.
Uvoľnenie izby pri odchode: check-out do 11:00 hod.

Wellness, fitness

Vodný svet

 • Zážitkové kúpele (200 m2, 29°C): čiastočne krytý, čiastočne otvorený bazén s perličkovým kúpeľom, podvodnými masážnymi tryskami, vodopádom a gejzírom
 • Krytý termálny bazén (14 x 7,5 m, 35°C)
 • Záhradný plavecký bazén (12 x 8 m, 20-26 °C, od polovice apríla do polovice októbra)
 • Bazénik pre najmenších (vonkajší, len v letných mesiacoch)
 • Kneippov bazén (od polovice apríla do polovice októbra)
 • Fínska sauna, solárium
 • Terasa na slnenie

Wellness a fitness služby
Vďaka blahodárnym relaxačným a uvoľňujúcim účinkom termálnej vody sú naše wellness & fitness ponuky zamerané na relaxačné, rekreačné, skrášľovacie a zdravie podporujúce programy.

Relaxačné procedúry

 • Masáže: s aromatickými olejmi, relaxačné a osviežujúce, kozmetická telová masáž, masáž chodidiel, podvodná masáž, suchá kefová masáž, wellness masáž lymfatických uzlín, relaxačná masáž hlavy a tváre, dolce vita, masáž lávovými kameňmi, Korokán, Babor Khanya a DeLight masáže, hydromasáž
 • Wellness kúpele: Kleopatrin kúpeľ, aromatický kúpeľ, kúpeľ zo soli z Mŕtveho mora, perličkový kúpeľ s červeným vínom
 • Orientálna terapia: Qi Gong, joga

Starostlivosť o krásu

 • Salón krásy: kozmetické ošetrenie tela a tváre, kaderníctvo, manikúra, pedikúra, ošetrenie nôh parafínom. V našom salóne môžete vyskúšať klasické a exkluzívne ošetrenia svetoznámej firmy Babor a taktiež preslávené Kaviczkyho procedúry. Účinnými látkami jedinečného produktového radu Kaviczky sú kombinácia solí z bahna a vody jazera Hévíz.

Fitness

 • Fitness miestnosť a služby: Vital – určenie fyzickej zdatnosti, osobný fitness tréning, poradenstvo pre správnu životosprávu a stravovacie návyky
 • Skupinové aktivity: aqua fitness, ranný a fitness telocvik

Programy pre voľný čas

Hotel ponúka množstvo rekreačných a trénerom vedených športových programov:

- pešie a cyklotúry, nordic walking, v blízkosti tenisové kurty a futbalové ihrisko, poľovníctvo, jazda na koni..

Detské programy

 • Detská animácia: šport a rôzne programy, hry (počas letných mesiacov resp. vo vybraných termínoch)
 • Detské ihrisko
 • Dom hračiek

„AQUA ALL INCLUSIVE” služby :

7.00 – 10.00 Výdatné raňajky formou bufetu
10.00 – 11.00 Kontinentálne raňajky pre hostí, ktorí vstávajú neskoro
10.00 – 15.00 Liečivé a ovocné čaje na liečebnom oddelení
12.00 - 14.00 Obed formou bufetu v rámci Danubius Healthy Choice : polievky, šaláty, zelenina, cestoviny, grilované a vo woku pripravované jedlá, zákusky, palacinky, ovocie
15.00 – 17.00 Poobedňajšie rozmaznávanie: káva, čaj, zákusky, zmrzlina
18.00 - 21.00 Večera formou bufetu: rozmanité predjedlá a hlavné jedlá, syry, dezerty.
Týždenne 1 x Typické jedlá maďarskej kuchyne.

11:00 - 22:00: Nealkoholické nápoje (minerálky, ovocné- a zeleninové šťavy, osviežujúce nápoje) v nápojovom bufete.
18:00 - 21:00: K večeri čapované pivo a maďarské vína.

VODNÝ SVET: Krytý termálny bazén, zážitkové kúpele s vonkajším a vnútorným bazénom, vonkajší plavecký bazén, kneipov kúpeľ (do polovice októbra, v závislosti od počasia), sauna.

ŠPORT & FITNESS, ZÁBAVA: Fitness miestnosť, letná terasa, stolný tenis, skupinové športy (ranný telocvik, aqua-fitness, pešie túry), Nordic Walking, večer živá hudba a tanec.

SLUŽBY PRE DETI: Detský kútik, detské ihrisko, detské postieľky / postieľky pre batoľatá, detské stoličky

INÉ SLUŽBY: minibar (1x denne doplňovaný). Uvedené služby sú pre hostí k dispozícii od 14,00 hod. v deň nástupu na ubytovanie do 11,00 hod. v deň odchodu.

 Liečebné  služby

Jazero Hévíz

Názov obce (totožné s názvom jazera) znamená v preklade „voda napájaná z teplého prameňa“. Jazero o rozlohe 47.500 m2 leží v strete krížovo nachádzajúcich sa lomov. Je najväčším teplovodným jazerom na svete, s rašelinovým dnom, napájané teplými termálnymi prameňmi. Voda obsahuje sírany, v bahne sú obsiahnuté neorganické aj organické látky.
Liečebná voda vyviera z krátera v hĺbke 38 m. Teplota vody sa v lete pohybuje okolo 33-35°C, ale neklesne pod 23°C ani v zime, kúpanie v prírodnom jazere je teda možné celoročne.
Svetoznáma liečivá voda zmierňuje reumatické príznaky, lieči ochorenia pohybového ústrojenstva, bolesti svalstva, neurologické a ženské choroby.

Hévízske bahno

Liečivé bahno z dna jazera Hévíz v kombinácii s termálnou vodou sa využíva na obklady.
Hévízske bahno predstavuje prechod medzi čistým neorganickým bahnom a fangom s vysokým obsahom organických látok. Hlavnou zložkou bahna sú rôzne rastlinné tkanivá. Medzi neorganické komponenty patria karbonáty vápnika a horčíka, sulfáty a nízky obsah radónu.

Indikácie

Reumatické ochorenia pohybového ústrojenstva, ťažkosti s kĺbmi, bechterova choroba (Spondylarthritis ankylopoetica), diskopatia (ochorenie medzistavcovej platničky), zranenia a doliečba po ortopedických operáciách (vsadenie klbovej protézy, korekčné operácie, operácia na herniu disku, atď.), neuropatia, tenisový lakeť, bolesti drieku, peritendintis, fibromyalgia.

Kontraindeikácie

Infekčné choroby (TBC, hepatitída, atď.), zhubné nádory, skleróza multiplex, srdcové ťažkosti v dôsledku nedostatočnej činnosti obehového systému, trombózis, trombophlebitis, vysoké štádium chudokrvnosti (anémia), leukémia, zvýšenia funkcia štítnej žľazy (basedova choroba), vysoký krvný tlak, tehotenstvo.
Ľudia po infarkte myokardu alebo s prístrojom stimulujúcim činnosť srdca (pacemaker) môžu využívať procedúry výlučne na základe kardiologického vyštetrenia.
Nedoporučuje sa deťom do 14 rokov.

Liečebné procedúry

 • Diagnostické vyšetrenia: odborné vyšetrenie, EKG, 24-hodinová kontrola krvného tlaku, Vital - mapovanie fyzickej zdatnosti
 • Balneo- és hydroterapia: termálne kúpele, CO2 kúpeľ, perličkový kúpeľ, záťažový kúpeľ, podvodná masáž, škótske streky, hydromasáž
 • Fyzioterapia: liečebné masáže, liečebný telocvik (individuálny / skupinový), lymfomasáž, reflexná masáž chodidiel, aqua fitness, ranný a fitness telocvik, ultrazvuk
 • Elektroterapia: vaňový kúpeľ, 4-vaničkový galvanický kúpeľ, TENS procedúra, interferenčné prúdy, endomed, iontoforéza a selektívna elektroliečba
 • Fototerapia: infralampa, solárium
 • Magnetoterapia
 • Inhalácia: aerosol, oxygenoterapia
 • Obklady: bahenné a špeciálna obklady (síra, flór, ritex)
 • Zubná ambulancia: vyšetrenie a ošetrenie, príprava protéz a príprava stálej zubnej náhrady

Procedúry sa poskytujú od pondelka do soboty (do 15:00 hod.). Relaxačné a iné (lekársky dohľad nevyžadujúce) procedúry (napr. wellness-masáž) sú dostupné od pondelka do soboty (do 18:00 hod.), v nedeľu do 15:00 hod.

 Podujatia

Konferenčná sála „Zala“ s kapacitou 60 osôb je vhodná na organizovanie firemných akcií, seminárov, team-building akcií alebo rodinných podujatí. Vašu konferenciu môžete spestriť službami ponúkanými priamo v Hoteli Danubius Health Spa Resort Aqua, Hévíz (wellness a kúpeľné oddelenie, rozmaznávajúce programy, atď.) resp. outdoor službami ponúkanými našimi partnermi (extrémne športy, výlety, gastronomické programy, atď.).

 

 

KONTAKT:

Adresa: 8380 Hévíz, Kossuth Lajos u. 13—15

 

                                                           POČASIE

 

 

 

                                                           REKLAMA