Odporúčame:

Aquasol Resort, Mosonmagyaróvár

 

Aquasol Resort je vzdialený 30 minút jazdy od Bratislavy, 1,5 hodiny od Budapešti a čaká na svojich hostí v útulnej časti Mosonmagyaróvári.    

Aquasol Resort sa nachádza v jednej z najkrajších častí mesta Mosonmagyaróvár, v štvrti Lucsony, ktorá bola súčasťou zámku Magyaróvár. Zámocké domy z 19. storočia nesú známky barokového štýlu i raného romantizmu.


viac informácií

AQUA Hotel Termál, Mosonmagyaróvár

 

Hotel sa nachádza v Mosonmagyaróváre, v severozápadnej časti krajiny, pri hlavnej bráne do malebnej krajiny Žitného ostrova. Vďaka zemepisnej polohe tohto mesta sa nachádza blízko rakúskej aj slovenskej metropole a 160 km od Budapešti.

Hotel je súčasťou termálnych kúpeľov "Bio" Flexum, nachádza sa v kúpeľnom areáli, v srdci mesta. Hotel ako jediný v meste ponúka svojim hosťom zdarma, ako súčasť ubytovania, aj vstupenku umožňujúcu voľný vstup na kúpalisko.


viac informácií

Hotel Kamilla****, Balmazújváros

 

Hotel Kamilla bol otvorený v júni 2017 a ponúka ubytovanie v centre mesta Balmazújváros, vedľa termálnych kúpeľov a kúpaliska Kamilla.

Náš hotel sa nachádza 200 km od hlavného mesta, 200 km od Budapešti, 25 km od Debrecínu, druhého najväčšieho mesta v krajine a medzinárodného letiska v Debrecíne. Diaľnica M3 sa nachádza 10 km od mesta Balmazújváros, takže na letisko Liszt Ferenc sa dostanete za 2 hodiny.


viac informácií

Tisza Balneum Hotel****, Tiszafüred

 

Tisza Balneum Hotel**** sa nachádza v jedinečnom prostredí priamo na pobreží jazera Tisa. Hotel poskytuje ubytovanie v hlavnej dvojposchodovej budove, kde je k dispozícii 51 izieb( z toho 44 dvojlôžkových izieb, 7 apartmánov)  a 8 samostatných domčekov so 16 apartmánmi.

K ďalšiemu zázemiu hotela  patria parkovisko, tenisové kurty, prístav lodí, vybudované rybárske miesta a lehátka k slneniu.


viac informácií

Dráva Hotel Thermal Resort****, Harkány

 

Štvorhviezdičkový Dráva hotel Thermal Resort a Termál kemping Apartmány sa nachádzajú v meste Harkány, priamo v susedstve liečebných kúpeľov, v tichom, kľudnom prostredí na 7 ha trávnatej a stromami vysadenej ploche.

Harkány je jedno z najznámejších kúpeľných miest v strednej Európe. Liečivé účinky vody a a liešivého bahna pomáhajú pri liečbe reumatických ochorení. Pitie termálnej vody pomáha pri liečbe ochorenia dýchacích ciest.


viac informácií
Danubius Health Spa Resort Hévíz****superior

Poloha v malebnej scenérii, len 5 minút od najväčšieho termálneho jazera Európy. Ideálne miesto na odpočinok a relax s rodinou alebo s priateľmi. Každý nájde u nás svoje obľúbené miesto, v termálnom bazéne, v plavárni alebo v zážitkovom bazéne.

Atraktívny zážitkový bazén s podvodnou hudbou a večer so svetelnou hrou ponúka nezabudnuteľné zážitky. Rozmaznávajúce masáže, wellness a beauty programy pre dobitie Vašej energie.

Lokalita: Hévíz
Balaton, HU

Hotel Danubius Health Spa Resort Hévíz je uznávaným znalcom liečivej vody už niekoľko desaťročia.

Vyskúšajte aj Vy jedinečné tradičné liečebné metódy s bahnom a liečivou vodou z termálneho jazera Hévíz.

Vybavenosť izieb

210 klimatizovaných izieb (203 dvojlôžkových, 7 apartmánov), balkón, kúpeľňa, TV, telefón, minibar, sušič vlasov, župan, WiFi pripojenie.

Fajčiarske, nefajčiarske izby, prechodné (rodinné) izby, antialergénne izby a izby pre telesne postihnutých. Všetky izby s možnosťou prístelky.
Domáci miláčikovia za poplatok.

Ubytovanie a uvoľnenie izieb pri odchode (check-in / check-out):
Ubytovanie a čerpanie All Inclusive služieb: od 14:00 hod.
Uvoľnenie izieb pri odchode: do 11:00 hod.

Hotel Danubius Health Spa Resort Hévíz  ponúka vynikajúce podmienky pre organizovanie konferencií, školení a obchodných podujatí. Klimatizované a prírodným svetlom osvetlené konferenčné a sekčné sály (10 – 230 osôb), kompletná technická vybavenosť, úplný business servis a odborníci znalí problematike garantujú úspech podujatia.

Služby Business centra: fax, kopírovanie, používanie PC a Internetu.

Wellness, fitness

Vodný svet

 • Záhradné zážitkové kúpele (200m2), podvodné masáže, vodopád, gejzír, jacuzzi. Celý zážitok dotvára svetelná hra a podvodná hudba.
 • Krytý plavecký bazén (10,3 x 16,3 m, 28°C)
 • Kryté termálne kúpele s 2 bazénmi (11,8 x 7,6 m a 12,6 x 8,7 m, 33°C a 37°C)
 • Vonkajší termálny bazén s terasou na slnenie (od polovice apríla do polovice októbra, 13.5 x 6.6 m, 33°C)
 • Jacuzzi, sauna, parný kúpel, fínska zrubová sauna v záhrade

V centre našich wellness a fitness ponúk je odpočinok, rekreácia, starostlivosť o krásu a prevencia. Doporučujeme všetkým, ktorý sa snažia zachovať vynikajúci zdravotný stav a rovnováhu medzi dušou a telom.

Relaxačné ošetrenia

 • Wellness masáže: revitalizujúca a relaxačná masáž s aromatickými olejmi, osviežujúca masáž, masáž s lávovými kameňmi, thajská masáž, reflexná masáž chodidiel, podvodná masáž, suchá kefová masáž, wellness lymfo-masáž, masáž s hroznovým olejom, horúca uvoľňujúca masáž chrbta, relaxačná masáž tváre a hlavy, hydromasáž
 •  Wellness bahenné obklady
 • Wellness hydromasáž so svetelnou terapiou
 • Wellness kúpele:  Kleopatrin kúpeľ, aromatický kúpeľ, kúpeľ so solí z Mŕtveho mora, perličkový kúpeľ s červeným vínom

Starostlivosť o krásu

 • Emporium wellness salón krásy: kozmetika tváre a tela produktmi známej francúzskej značky Clarins
 • 14 rôznych masáži, thajská masáž, reflexná masáž chodidiel
 • Manikúra, pedikúra
 • Solárium

Fitness

 • Danubius Premier Fitness: fitness s moderonými kardio a fitness strojmi, skupinové cvičenia (aerobik, stretching, cvičenie so stuhou a loptou
 •  Športové programy: aqua fitness, ranný a fitness telocvik, výuka nordic walking, terapie Ďalekého východu, pešie a cyklotúry

Liečebné  služby

Jazero Hévíz

Názov obce (totožné s názvom jazera) znamená v preklade „voda napájaná z teplého prameňa“. Jazero o rozlohe 47.500 m2 leží v strete krížovo nachádzajúcich sa lomov. Je najväčším teplovodným jazerom na svete, s rašelinovým dnom, napájané teplými termálnymi prameňmi. Voda obsahuje sírany, v bahne sú obsiahnuté neorganické aj organické látky.
Liečebná voda vyviera z krátera v hĺbke 38 m. Teplota vody sa v lete pohybuje okolo 33-35°C, ale neklesne pod 23°C ani v zime, kúpanie v prírodnom jazere je teda možné celoročne.
Svetoznáma liečivá voda zmierňuje reumatické príznaky, lieči ochorenia pohybového ústrojenstva, bolesti svalstva, neurologické a ženské choroby.

Hévízske bahno

Liečivé bahno z dna jazera Hévíz v kombinácii s termálnou vodou sa využíva na obklady.
Hévízske bahno predstavuje prechod medzi čistým neorganickým bahnom a fangom s vysokým obsahom organických látok. Hlavnou zložkou bahna sú rôzne rastlinné tkanivá. Medzi neorganické komponenty patria karbonáty vápnika a horčíka, sulfáty a nízky obsah radónu.

Indikácie

Reumatické ochorenia pohybového ústrojenstva, ťažkosti s kĺbmi, bechterova choroba (Spondylarthritis ankylopoetica), diskopatia (ochorenie medzistavcovej platničky), zranenia a doliečba po ortopedických operáciách (vsadenie klbovej protézy, korekčné operácie, operácia na herniu disku, atď.), neuropatia, tenisový lakeť, bolesti drieku, peritendintis, fibromyalgia.

Kontraindikácie

Infekčné choroby (TBC, hepatitída, atď.), zhubné nádory, skleróza multiplex, srdcové ťažkosti v dôsledku nedostatočnej činnosti obehového systému, trombózis, trombophlebitis, vysoké štádium chudokrvnosti (anémia), leukémia, zvýšenia funkcia štítnej žľazy (basedova choroba), vysoký krvný tlak, tehotenstvo.
Ľudia po infarkte myokardu alebo s prístrojom stimulujúcim činnosť srdca (pacemaker) môžu využívať procedúry výlučne na základe kardiologického vyštetrenia.
Nedoporučuje sa deťom do 14 rokov.

Liečebné  procedúry

 • Diagnostické vyšetrenia: odborné vyšetrenie, EKG, 24-hodinová kontrola krvného tlaku, Vital - mapovanie fyzickej zdatnosti
 • Balneo- és hydroterapia: termálne kúpele, CO2 kúpeľ, perličkový kúpeľ, záťažový kúpeľ, podvodná masáž, škótske streky, hydromasáž
 • Fyzioterapia: liečebné masáže, liečebný telocvik (individuálny / skupinový), lymfomasáž, reflexná masáž chodidiel, aqua fitness, ranný a fitness telocvik, ultrazvuk
 • Elektroterapia: vaňový kúpeľ, 4-vaničkový galvanický kúpeľ, TENS procedúra, interferenčné prúdy, endomed, iontoforéza a selektívna elektroliečba
 • Fototerapia: infralampa, solárium
 • Magnetoterapia
 • Inhalácia: aerosol, oxygenoterapia
 • Obklady: bahenné a špeciálna obklady (síra, flór, ritex)

Procedúry sa poskytujú od pondelka do soboty (do 15:00 hod.). Relaxačné a iné (lekársky dohľad nevyžadujúce) procedúry (napr. wellness-masáž) sú dostupné od pondelka do soboty (do 18:00 hod.), v nedeľu do 15:00 hod.

 

 

KONTAKT:

Adresa: 8380 Hévíz, Kossuth Lajos u. 9—11

 

                                                           POČASIE

 

 

 

                                                           REKLAMA