Odporúčame:

Aquasol Resort, Mosonmagyaróvár

 

Aquasol Resort je vzdialený 30 minút jazdy od Bratislavy, 1,5 hodiny od Budapešti a čaká na svojich hostí v útulnej časti Mosonmagyaróvári.    

Aquasol Resort sa nachádza v jednej z najkrajších častí mesta Mosonmagyaróvár, v štvrti Lucsony, ktorá bola súčasťou zámku Magyaróvár. Zámocké domy z 19. storočia nesú známky barokového štýlu i raného romantizmu.


viac informácií

AQUA Hotel Termál, Mosonmagyaróvár

 

Hotel sa nachádza v Mosonmagyaróváre, v severozápadnej časti krajiny, pri hlavnej bráne do malebnej krajiny Žitného ostrova. Vďaka zemepisnej polohe tohto mesta sa nachádza blízko rakúskej aj slovenskej metropole a 160 km od Budapešti.

Hotel je súčasťou termálnych kúpeľov "Bio" Flexum, nachádza sa v kúpeľnom areáli, v srdci mesta. Hotel ako jediný v meste ponúka svojim hosťom zdarma, ako súčasť ubytovania, aj vstupenku umožňujúcu voľný vstup na kúpalisko.


viac informácií

Hotel Kamilla****, Balmazújváros

 

Hotel Kamilla bol otvorený v júni 2017 a ponúka ubytovanie v centre mesta Balmazújváros, vedľa termálnych kúpeľov a kúpaliska Kamilla.

Náš hotel sa nachádza 200 km od hlavného mesta, 200 km od Budapešti, 25 km od Debrecínu, druhého najväčšieho mesta v krajine a medzinárodného letiska v Debrecíne. Diaľnica M3 sa nachádza 10 km od mesta Balmazújváros, takže na letisko Liszt Ferenc sa dostanete za 2 hodiny.


viac informácií

Tisza Balneum Hotel****, Tiszafüred

 

Tisza Balneum Hotel**** sa nachádza v jedinečnom prostredí priamo na pobreží jazera Tisa. Hotel poskytuje ubytovanie v hlavnej dvojposchodovej budove, kde je k dispozícii 51 izieb( z toho 44 dvojlôžkových izieb, 7 apartmánov)  a 8 samostatných domčekov so 16 apartmánmi.

K ďalšiemu zázemiu hotela  patria parkovisko, tenisové kurty, prístav lodí, vybudované rybárske miesta a lehátka k slneniu.


viac informácií

Dráva Hotel Thermal Resort****, Harkány

 

Štvorhviezdičkový Dráva hotel Thermal Resort a Termál kemping Apartmány sa nachádzajú v meste Harkány, priamo v susedstve liečebných kúpeľov, v tichom, kľudnom prostredí na 7 ha trávnatej a stromami vysadenej ploche.

Harkány je jedno z najznámejších kúpeľných miest v strednej Európe. Liečivé účinky vody a a liešivého bahna pomáhajú pri liečbe reumatických ochorení. Pitie termálnej vody pomáha pri liečbe ochorenia dýchacích ciest.


viac informácií
Termálne jazero Hévíz

Jazero v Hévíze je najväčším biologicky činným, prírodným liečivým jazerom na svete. Jeho teplota je ovplyvnená kombináciou horúcej a studenej pramenitej vody vychádzajúcej z podzemia. Vďaka rôznym prúdom a dva metre hrubému parnému plášťu nad hladinou, ktorý udržuje vodu pred ochladnutím, má celé jazero vo všeobecnosti konštantnú teplotu. Liečivá voda vyviera na povrch z pramennej jaskyne s výdatnosťou asi 410 litrov za sekundu s teplotou 40°C.

Lokalita: Hévíz
Balaton, HU

Štyri ročné obdobia v Hévíze

Na rozdiel od väčšiny stredísk cestovného ruchu, Hévíz víta svojich návštevníkov v každej sezóne. Na jar hostí vítajú kvitnúce stromy, a to ich zvádza k peknej prechádzke v chránenom lesíku okolo jazera alebo podniknúť náročnejšiu túru v kopcoch jedinečných Kesthely-ských horách a v okolí Balatonu. V lete sa hostia môžu kúpať v jazere, kde sa taktiež nachádza aj bazén pre deti a ich pobyt obohacujú zaujímavé letné programy. Vďaka jedinečnej mikroklíme je v meste príjemne aj na jeseň a v zime.

Vychutnajte si pohľad na snehom pokrytú krajinu cez jemný závoj pary vznášajúci sa nad jazerom, zatiaľ čo vy relaxujete vo vode, ktorá je teplá tak v zime ako aj v lete. Biologická stabilita jazera je rokmi overená jeho konštantnou teplotou vody, ktorá neklesá pod 24-26°C aj v tých najchladnejších zimných mesiacoch. Liečivé jazero v Hévíze sa nachádza v prekrásnej  prírodnej oblasti, kde je voda obkolesená nádherným lesom, a tak je chránená pred vetrom. Neustále odparovanie vody bez prestania prečisťuje vzduch nad jazerom a zabezpečuje tak možnosť relaxovať v bezprašnom a nealergénnom prostredí. Tak môžu preťažení ľudia dosiahnuť kompletnú rekreáciu pre svoje telo i myseľ.

Zdravie

Jazero v Hévíze je geologická rarita. Na rozdiel od ostatných teplovodných jazier sveta uložených na vulkanickom podloží, pramenité jazero v Hévíze leží na rašelinovom podklade a je naplnené liečivou hydrogén-uhličitou vodou obsahujúcou vápnik a magnézium. Vďaka svojmu jedinečnému zdravie udržujúcemu účinku a vysokému obsahu minerálnych látok, má táto voda výnimočne priaznivý vplyv na reumatické a motorické ochorenia. Taktiež pomáha pri liečbe niektorých iných ťažkostí. Stimuluje produkciu hormónov, ktoré majú vplyv na nadobličkové žľazy, ktoré uvoľňujú látky redukujúce zápaly. Táto voda pozitívne ovplyvňuje hladinu estrogénu v tele, takže sa môže účinne využívať aj pri gynekologických ťažkostiach. Hydrostatický tlak a rôzne prúdy vody počas kúpania sú ideálne na zlepšenie krvného obehu a príjemná teplota vody v jazere umožňuje dlhý pobyt v ňom.

Liečivý prameň vyviera cez 7 metrov hrubú vrstvu rašelinového podkladu na dne jazera, ktorá obsahuje esenciálne zložky z tohto podložia. Okrem liečivého jazera je rašelinové bahno v Hévíze jedinečné na celom svete. Jeho účinok je podobný tejto vode, avšak omnoho intenzívnejší. Vďaka obsahu rádia tíši bolesť, obnovuje nervový systém a stimuluje regeneráciu buniek a metabolizmus. Okrem toho, drobné mikroelementy, ktoré obsahuje, robia pokožku jemnou a hodvábnou. Normalizuje podkožný tuk a dlhodobejším pôsobením dokonca aj biorytmus celého tela. Doktori Nemocnice svätého Andreja v Hévíze prevádzajú osobné liečebné plány pre reumatických pacientov na základe komplexných testov a vyšetrení. Množstvo hotelov pre hostí taktiež ponúka profesionálnu lekársku starostlivosť, kde sa môžu zregenerovať a byť fit v exkluzívnom prostredí.

Spa & Wellness

 Liečenie v Hévíze je vynikajúce nielen pre jeho uzdravujúce účinky, ale aj ako odpočinok, relaxácia a prevencia pred ochoreniami. Na začiatku „wellness dovolenky“ je najdôležitejšie posúdiť telesnú kondíciu človeka. Procedúry medical wellness sa vykonávajú pod odborným dohľadom lekára a sú zamerané na prevenciu. Ústredným elementom je redukcia stresu, ako aj rozvoj harmonického na zdravie zameraného životného štýlu. Prispôsobovaním sa neustále rastúcim požiadavkám ľudí, pre ktorých sa wellness a zdravý životný štýl stal súčasťou života, je k dispozícii široká paleta možností.

Hotely v Hévíze sú mimoriadnej kvality, spĺňajú podmienky systému wellness hotelov a ponúkajú najširšiu paletu kúpeľov a sáun, rozmaznávajúcich masáží, skrášľovacích kúr a rozsiahly výber zdravých jedál.

Vďaka poskytovateľom služieb v Hévízi si hostia ubytovaní v súkromí môžu vybrať so širokej ponuky športov, skrášľovacích procedúr alebo len drobných fyzických alebo duchovných rozmaznávaní, ktoré uspokoja všetky ich nároky. V Hévízi je liečenie a byť zdravým taktiež jedným z cieľov miestnych podujatí, kultúrnych programov a aktivít.

Dovolenka strávená u nás pomáha rozvíjať harmonický a na zdravie zameraný životný štýl, a to nielen počas trávenia dovolenky, ale taktiež pre každodenný život.

 Darujte si zážitok a buďte našim hosťom!

 

Wellness hotely v Hévíze:

Amira Boutique Hotel Wellness & Spa **** Hévíz

Danubius Health Spa Resort Aqua****

Danubius Health Spa Resort Hévíz****superior

Lotus Therme Hotel & Spa*****

NaturMed Hotel Carbona ****, Hévíz

Hotel Spa Hévíz****

                                                           POČASIE

 

 

 

                                                           REKLAMA