Odporúčame:

Aquasol Resort, Mosonmagyaróvár

 

Aquasol Resort je vzdialený 30 minút jazdy od Bratislavy, 1,5 hodiny od Budapešti a čaká na svojich hostí v útulnej časti Mosonmagyaróvári.    

Aquasol Resort sa nachádza v jednej z najkrajších častí mesta Mosonmagyaróvár, v štvrti Lucsony, ktorá bola súčasťou zámku Magyaróvár. Zámocké domy z 19. storočia nesú známky barokového štýlu i raného romantizmu.


viac informácií

AQUA Hotel Termál, Mosonmagyaróvár

 

Hotel sa nachádza v Mosonmagyaróváre, v severozápadnej časti krajiny, pri hlavnej bráne do malebnej krajiny Žitného ostrova. Vďaka zemepisnej polohe tohto mesta sa nachádza blízko rakúskej aj slovenskej metropole a 160 km od Budapešti.

Hotel je súčasťou termálnych kúpeľov "Bio" Flexum, nachádza sa v kúpeľnom areáli, v srdci mesta. Hotel ako jediný v meste ponúka svojim hosťom zdarma, ako súčasť ubytovania, aj vstupenku umožňujúcu voľný vstup na kúpalisko.


viac informácií

Hotel Kamilla****, Balmazújváros

 

Hotel Kamilla bol otvorený v júni 2017 a ponúka ubytovanie v centre mesta Balmazújváros, vedľa termálnych kúpeľov a kúpaliska Kamilla.

Náš hotel sa nachádza 200 km od hlavného mesta, 200 km od Budapešti, 25 km od Debrecínu, druhého najväčšieho mesta v krajine a medzinárodného letiska v Debrecíne. Diaľnica M3 sa nachádza 10 km od mesta Balmazújváros, takže na letisko Liszt Ferenc sa dostanete za 2 hodiny.


viac informácií

Tisza Balneum Hotel****, Tiszafüred

 

Tisza Balneum Hotel**** sa nachádza v jedinečnom prostredí priamo na pobreží jazera Tisa. Hotel poskytuje ubytovanie v hlavnej dvojposchodovej budove, kde je k dispozícii 51 izieb( z toho 44 dvojlôžkových izieb, 7 apartmánov)  a 8 samostatných domčekov so 16 apartmánmi.

K ďalšiemu zázemiu hotela  patria parkovisko, tenisové kurty, prístav lodí, vybudované rybárske miesta a lehátka k slneniu.


viac informácií

Dráva Hotel Thermal Resort****, Harkány

 

Štvorhviezdičkový Dráva hotel Thermal Resort a Termál kemping Apartmány sa nachádzajú v meste Harkány, priamo v susedstve liečebných kúpeľov, v tichom, kľudnom prostredí na 7 ha trávnatej a stromami vysadenej ploche.

Harkány je jedno z najznámejších kúpeľných miest v strednej Európe. Liečivé účinky vody a a liešivého bahna pomáhajú pri liečbe reumatických ochorení. Pitie termálnej vody pomáha pri liečbe ochorenia dýchacích ciest.


viac informácií
O Balatone

Región Balatonu je jednou z najobľúbenejších destinácií v Maďarsku, kde sa môžete venovať turistike v nádhernej oblasti Národného parku, na kopcoch, vrchoch poskytujúcich jedinečnú panorámu, svoje unavené telo a dušu môžete rozmaznávať vo wellness hoteloch, môžete relaxovať na vode, môžete raziť vlny plachetnicou, alebo ísť na výlet loďou, deti sa môžu čľapotať v plytkej, hebkej vode južného pobrežia, mládež si tiež nájde možnosti pre aktívny oddych.

Lokalita:
Balaton, HU

Aktívne

Navštíviť môžete jednu z mnohých pláží nachádzajúcich sa tak na severnej ako aj na južnej strane. Na mnohých miestach čakajú na návštevníkov bazény, animačné programy, ktoré poskytnú komplexný zážitok pre celú rodinu. Kvalita vody je vynikajúca, viacero pláží dostalo ohodnotenie „Vlajka modrej vlny“ („Kékhullám Zászló”). Asi najpopulárnejším vodným športom na Balatone je plachtenie – samozrejme po plávaní. Ak túžite po aktívnom oddychu, môžete skúsiť vodné lyžovanie na pláži Kemping v Balatonfürede, na pláži vo Vonyarcvashegy a voľnej pláži v Siófoku. Na väčšine pláží je možnosť surfovania.

Tí, ktorí si chcú pozrieť prírodné krásy regiónu Balaton, si môžu vybrať z veľkého množstva turistických trás a obľúbených výletných miest, môžu vyliezť na vulkanické vrchy, vyhliadky Balaton-felvidéku, z ktorých sa naskytne nádherný výhľad na jazero predstavujúce sa vždy v inom svetle. Očarujúci svet Národného parku Balaton-felvidék poskytuje počas celého roka oddych, zážitky, poznatky pre tých, ktorí chodia po jeho chodníkoch ostražito a s otvorenými očami.

 

Balatonská cyklistická trasa vedie okolo Balatonu v dĺžke takmer 210 km, po celej dĺžke je značená tabuľami, a sčasti vedie po cyklistických trasách, sčasti po vedľajších cestách pozdĺž jazera. V tejto pestrej oblasti si každý nájde takú túru, ktorá mu vyhovuje, či už je to turista, ktorý sa chce venovať bicyklovaniu, alebo športovec zvyknutý na strmejšie vrchy. V Balatonfűzfő nájdete Dobrodružný park Serpa, kde si môžete vyskúšať 9 metrov vysokú lezeckú vežu, dráhu zo železného lana, dobrodružný chodník a lukostrelecké ihrisko.

Tu nájdete aj balatonskú Bobovú dráhu, ktorá je otvorená v zime aj v lete. Pre milovníkov golfu je tu 18-jamokové ihrisko v Balatonudvari, kde si môže každý nerušene oddýchnuť.

Návštevníci majú možnosť urobiť si výlet na balóne v Hévízi, Zalakarosi, Keszthelyi a Szentkirályszabad.

 

Wellness…

…je harmonický súlad tela, duše a ducha, v čom zohráva veľkú úlohu tak zdravie tela, zdravé stravovanie, oddych ako aj duševná aktivita. Vďaka rozvoju v oblasti turizmu, ktoré sa v Maďarsku odohral počas niekoľkých posledných rokov – vrátane regiónu Balaton – čoraz viac hotelov označuje wellness ako stredobod svojich ponúkaných služieb.

V regióne Balaton sa nachádza zázračné liečebné jazero v HÉVÍZI, ktoré je v Európe jedinečné. Liečebné jazero v Hévíz je najväčšie biologicky aktívne, prírodné termálne jazero na svete, ktoré sa nachádza v jedinečnom prostredí, len 6 km od Balatonu. Vodu jazera s vodnou plochou 4,4 ha zohrievajú geotermické energie. Voda sa mení raz za tri dni, teplota ani v zime neklesne pod 22 °C, v lete dosahuje aj teplotu 38 °C. Liečebné bahno, ktoré pokrýva dno jazera v hrubej vrstve obsahuje sírne zlúčeniny a vyniká mimoriadnymi hodnotami liečebných faktorov.

Wellness hotely:

Amira Boutique Hotel Wellness & Spa **** ,Hévíz

Danubius Health Spa Resort Aqua****, Hévíz

Danubius Health Spa Resort Hévíz****superior, Hévíz

Lotus Therme Hotel & Spa*****, Hévíz

NaturMed Hotel Carbona ****, Hévíz

Hotel Spa Hévíz****

Két Korona konferenčný a wellness hotel****, Balatonszárszó

Ramada Hotel & Resort Lake Balaton****, Balatonalmádi

Anna-Mária Villa Hotel****, Balatonföldvár

Wellness Hotel Katalin****, Gyenesdiás

Vértes****Conference a Wellness Hotel, Siófok

 

ZALAKAROS (25 km západne od Balatonu) ako turistické miesto, je známe predovšetkým vďaka liečivej vody a kúpeľom. Mestečko medzi kopcami župy Zala ponúka ale v okolí mnoho ďalších prírodných krás a atrakcií, festivaly a iné podujatia. Liečebné a zážitkové kúpele a kúpalisko Gránit s viac ako 40-ročnou históriou ponúkajú kľudný oddych, zážitok z kúpania a rekreáciu pre celú rodinu. V lete očakávame našich milých hostí s viac ako 5000 m2 vodnou plochou, z čoho 1500 m2 v krytej časti kúpeľov je k dispozícii aj v zime. Vďaka zloženiu a množstva vyvierajúcej liečivej vody patria kúpele v Zalakarosi  k najvýznamnejším v Európe.

Kúpele s atrakciami Galerius a wellness stredisko v Siófok-u ponúkajú aktívnu, zdravú možnosť oddychu pre všetky vekové kategórie.

Ak túžite po zážitkoch spojených s vodou, navštívte aquaparky a kúpele s atrakciami v regióne Balaton.

 

Balatonfüred: Annagora Aquapark 

Zalakaros: Gránit (Liečebné a zážitkové kúpele)

Siófok: Galérius ( Zážitkové kúpele Galérius)

Marcali: Gyógyfürdő és Szabadidőközpont (Liečebné kúpele a stredisko voľného času)

 

Gastronómia, vína

K dobrej nálade návštevníkov prispieva jazero množstvom rýb, lesné oblasti rôznymi druhmi diviny, záhrady s dobrou pôdou ovocím vynikajúcej chuti. Medzi jedlami ponúkanými v okolí Balatonu patrí prvenstvo rybám, medzi nimi „kráľovi”, balatonskému zubáčovi. Spomedzi ľudových jedál sú permanentnými obľúbencami návštevníkov lángoše, palacinky, ovocné štrúdle, rôzne druhy harúľ tu nazývané „tócsni“ alebo „prósza“.

K miestnym jedlám samozrejme patrí miestne víno. Vínne odrody rastúce okolo Balatonu majú svojský charakter. Keď strávime nejaký ten čas pred niektorou z vínnych pivníc, môžeme potešiť všetky svoje zmysly, keďže skvelá aróma vín sa snúbi s krásou oblasti. Je stále viac udalostí, festivalov, osláv vína, ktoré majú za cieľ osláviť víno a zároveň ponúkať pre hostí výbornú zábavu, oddych. 

 

Kultúra

Rozvoj a kultúru Keszthely po stáročia ovplyvňovala prítomnosť jednej z najbohatších aristokratických rodín Maďarska, rodiny Festeticsovcov. Ich pompézny barokový kaštieľ, ktorý je dnes múzeom, je jednou z najkrajších umeleckých pamiatok regiónu Balaton.

Badacsony je najznámejším kopcom, kde sa pestujú vínne odrody v regióne Balaton. Na južnom svahu 437 metrov vysokého čadičového vrchu čakajú na návštevníkov skvelé reštaurácie a vinárne. Na vrchu kopca ponúka nezabudnuteľnú panorámu vyhliadka Kisfaludy.

Jedným z najpútavejších miest severného brehu je polostrov TIHANY. Na jeho menšom vrchu vybudovali už pred deviatimi storočiami kostol a kláštor.  Z pôvodného kostola v súčasnosti môžeme vidieť už len jeho spodnú stavbu podopieranú mohutnými stĺpmi postavenými v románskom slohu, nad ňu bol postavený barokový opátsky kostol.

Balatonská kúpeľná kultúra sa zrodila v XVII. storočí v Balatonfürede. Balatonfüred je i v mnohých iných oblastiach „mestom prvenstiev”. Tu bola postavená a vyštartovala na svoju prvú cestu parná lokomotíva Kisfaludy v roku 1846, tu sa neskôr vyrábali aj prvé plachetnicové jachty, onoho času tu pôsobilo prvé kamenné divadlo hrajúce v maďarskom jazyku.

SIÓFOK je jedným z našich najfrekventovanejších turistických centier, „hlavné mesto maďarského leta“.

Zdroj: www.madarsko.sk

                                                           POČASIE

 

 

 

                                                           REKLAMA